• Hamaki ogrodowe drewniane

Hamaki ogrodowe drewniane

Nasze hamaki ogrodowe drewniane charakteryzują się solidnym wykonaniem i  wysoką jakością .Moda na hamaki ogrodowe zaczęła się już kilka wieków temu w Ameryce Południowej . Na naszym kontynencie zaś  hamaki pojawiły się dzięki Krzysztofowi Kolumbowi. Te wiszące łóżka zdobyły swoją popularność dzięki wygodzie i przede wszystkim możliwości spania praktycznie wszędzie. Hamak pojedynczy do ogrodu można zamocować między drzewami , ścianami, słupami albo na specjalnym stelażu których jest teraz mnóstwo na rynku.Decydując się na zakup jakiegokolwiek hamaka należy sobie najpierw zadać pytania gdzie go zamocujemy i kto będzie z Niego korzystał . Można również korzystać z hamaka w dwie osoby a specjalnie do tego jest przeznaczony nasz hamak ogrodowy dwuosobowy.

hamaki ogrodowe ze stelażem drewnianym

Hamaki są dostępne w różnych rozmiarach i różnych rodzajach materiału dlatego istotne jest z przeznaczeniem dla kogo go kupujemy. Druga sprawa wielkość stelaża i materaca . Musimy być pewni w którym miejscu będzie zamocowany hamak aby kupić taki o odpowiedniej wielkości. Hamak ogrodowy ze stelażem drewnianym może mieć kilka różnych zastosowań. Od elementu dekoracyjnego w ogrodzie po niezbędne wiszące łóżko na którym będziemy się relaksować po pracy każdego dnia. Często hamaki mają również zastosowanie podróżnicze . Dzięki swojej lekkości i małym gabarytom idealnie nadaje się na podróże w których nie mamy możliwości skorzystania z łóżka czy materaca a jest możliwość skorzystania z hamaka.


Stelaże do hamaków ogrodowych

Stelaż w hamaku ogrodowym spełnia niesamowicie ważną funkcję. Jest od odpowiedzialny za nasze  bezpieczeństwo a więc należy wybrać solidny stelaż który posłuży nam przez kilka sezonów. Wybór stelaża uzależniony jest również od osób które mają z niego korzystać . Jeśli jest przeznaczony dla dzieci wystarczy krótszy z mniejszym udźwigiem , jeśli zaś dla dorosłego to najlepiej z długością około 350cm i szerokością 130cm plus udźwig do 200kg. Wtedy mamy pewność iż stelaż który zakupimy spełni nasze oczekiwania.Wybierając stelaż warto od razu zaopatrzyć się w hamak . Kupując oba produkty w jednym sklepie czy u jednego sprzedawcy będziemy mieć pewność iż wszystko będzie do siebie dobrze dopasowane.  Jeśli decydujemy się na stelaż do hamaka drewniany to najlepszą opcją jest stelaż bukowy . Drewno bukowe charakteryzuje się wysoką sprężystością oraz długą żywotnością dlatego będzie to zdecydowanie najkorzystniejszy dla Nas wybór.